Yeni Rakı, Muhabbet Bağına Çağırdı

Sabahın köründe ( 07.30 ) kalkıp rakı içmek için yollara düşeceğimi zannetmezdim. Cuma günü Zarakol’dan gelen ” Yeni Rakı ” davetiyesi, Ankara’da aynı mekanların verdiği rutinlik … diye sıraladıktan sonra gelen ani bir karar ile Cumartesi sabahına İstanbul bileti alaraktan koyuldum yola. Amaç belli; Dünya Rakı Haftası’na muhabbet, rakı, balık, mezeler ve eğlence ile girmek … Son senelerde çok şey değişti kendi adıma. Misal otobüslerde uyuyamama gibi bir sıkıntım vardı, artık git gel yapmaktan mıdır yoksa uykusuz yolculuk ettiğimden midir bilinmez ama rahat bir şekilde uyumaya başladım. Hatta yanımda oturan amcanın yolculuk sonuna doğru ” iyi uyudun ha ” deyişi bunu farketmemi sağladı, evet. Bir de rakı sevmeyişim. Bir önceki yazımda bvelirttiğim gibi eğer arkadaşlar muhabbet vs vs varsa güzel bir içki olabiliyor … Etkinliğe kuzenimi de götüreyim diyerekten kısa telefon görüşmeleri sonrası Mehmet ve Nazlı ile Taksim’de buluştuk. Sabahtan beri bir şey yemediğimden hep beraber Demirören AVM’de muhabbet ve kova eşliğinde karnımızı doyurduk. Ardından da Nazlı’yı uğurlayarak, yavaş yavaş gezerek de Kumkapı’nın yolunu tuttuk. Etkinlik 19.00’da Kumkapı Evren Restorantta gerçekleşecekti …

19.00’da Kumkapı’ya vardığımızda hoşgeldiniz balonu, hareketleri ortamı ile beni benden aldı. Kalabalık eşliğinde sağlı sollu restoranların arasından geçerek gezmeye başladık. Kolay değil Dünya Rakı Haftası’na hazırlıklı girmek lazım. Dolup taşacak sonuçta oralar. Bir taraftan müzik, bir taraftan kalabalık … Organizasyonun küçük olduğunu düşünüyordum ama oraya gidince farklı bir boyutta olduğunu anladım. Neyse … Kapıda Zarakol çalışanları ile karşılanma sonucu oturduk. Bardaklar dolmaya başladı :) Muhabbet eşliğinde masalar da dolmaya başladı. İstanbul’da böyle bir etkinliğe katılmayıp, FriendFeed simaları ile muhabbet edemesem de görmek ve birlikte olmak güzel şeydi. FriendFeed simaları demişken, Yasin ve Merve’yi ; sonradan aramıza katılan Onur, Deniz ve Nurten … en önemlisi de yeni rakı, meze, çupra, muhabbet ile 4 Aralık’a süper girdim … Dolup boşalan bardaklar, müzik ve dışarıdaki eğlenceyi blog aracılığı ile anlatmak zor, yaşanılmadan anlayamazsın türünden :)

Kısacası, 1 gün için bile Ankara’dan İstanbul’a rakı için gidilir. İyi de gitmişim diyorum. Geriye dönüp baktığımda güzel anılarımdan bi’ tanesi olarak hafızalara kazındı.  

Bu arada sürekli yukarı aşağı gezen orkestra, süperdiniz :)