Yaz Okulum - Geçen Günler

Aslında başlığı öylesine attım, azıcık içimi dökmek istedim blog kardeş. Seni de şu yaz günlerinde pek sallamaz oldum, önceleri elimden geldiğince hemen hemen her gün yazardım ama şu aralar o ” elimden gelme ” kısmı pek gerçekleşmiyor. Neler mi yapıyorum ?

Bildiğin gibi, arayüz tasarlamaya ve kodlamaya son gaz devam ediyorum. Şu aralar elimde bir kaç proje var. O projeler üzerinde uğraşıyorum. Bunlardan birisi marketaktuel.com adlı internet sitesi. Aslında bu site geçen ayın sonu, yani Temmuz ayında açılacaktı fakat teknik aksaklıklar nedeniyle açılamadı ve hala üzerinde çalışmaktayım. Onun dışında da henüz ismini bilmediğim bir proje üzerinde de çalışmalarımı sürdürüyorum. Bugün ( 03.08.2010 ) itibarı ile Photoshop’da tasarımı gerçekleştirdim ve çalıştığım kişiye postaladım. O da beğendi … Onun kodlama kısmı kaldı Derslerden bahsetmek istersem de, bu hafta 3 tane sınavdan ilkini 02.08.2010’da olduk, diğer ikisi de bugün :) Pek çalışma fırsatım olmadı, çünkü ders içeriği slayt ve eğitim olunca çalışacak kitap dahi yok desem yeridir. O nedenle, içim rahat, çalışmadım, yarın soruları görelim … Ders demişken de, Photoshop ile yine İngilizce kitabı Türkçe’ye çevirme çabalarım var. Pazar günümün hepsini çaldı. Hepsini bitirdim ama ufak düzenlemeler gerekiyor. Onu da diğer Pazar yaparım büyük ihtimal.

Ailem de geçen hafta Mersin’e tatile gitmişti. Ben de onların yanına bugün ( 03.08.2010 ) gidiyorum. Otobüs biletimi aldım, 2 sınavımın bitmesini ve akşam olmasını bekliyorum.Haftasonuna kadar tatil, hele hele uzun yıllar beraber tatil yapmadığım ailemle, Mersin’de, eski yazlığımızın - çocukluğumun yazının geçtiği yerde tatil yapmak farklı olacak. Hafif heyecan var, özledim Mersin’de denize girmeyi. Annem - Babam - kardeşimle tatil keyfi …Bu tatil keyfinde bilgisayarımı yanıma almak istemiyordum ama almak zorunda kalcam. Sabahları oturup iki proje için de kodlama ve tasarım yapmak zorundayım. Bitmez ama ne kadar yaparsam kar misali … Gelişmeleri elimden geldiğince buradan aktarmak dileğiyle …