Ubenzer Çekilişi ve Hediyem

Bu aralar şansım çok yaver gidiyor, Allah nazarlardan korusun ” diyerekten yazıma giriş yapayım. İnternet üzerinden yaklaşık 2 hafta önce Ankara’da Saklıkent’te Bedük konser davetiyesi kazanmıştım, hem de iki kişilik. Blogda da nedense hiç bahsetmedim, neden bilmiyorum açıkcası. Neyse konumuz Bedük konser davetiyesi değil. Konumuz Umut Benzer’in kişisel blogunda uyguladığı çekiliş … Yazılarını okumaktan hoşlandığım kişileri Google Reader’ime ekleyerek takip ediyorum. Hani bir gün girmesem yaklaşık 150 feed birikiyor ki bu benim takip ettiğim site sayısının bir hayli fazla olduğunu gösteriyor. Umut Benzer’in kişisel blogu da takip ettiğim sitelerden birisi. Bu yazısında da görebileceğiniz gibi ” 30 Eylül 2009 – 1 Kasım 2009 ” tarihleri arasında sitenin herhangi bir yerine yorum yaparak çekilişe katılmayı hakediyorsunuz. Aslında ben tanımlamayıp alıntı yapmak daha doğru olacak :

Katılmak için yapmanız gereken şu: Bu hariç bir yazımı seçin, ister en sevdiğinizi, ister en gıcık kaptığınızı, ister ilk önünüze geleni. Okuyun ve yorum yapın. Yorumunuzda kendi düşüncelerinizi belirtin, ister katılın, ister karşı çıkın. İster ekleme yapın, ister size yanlış gelen noktaları söyleyin, isterseniz kendi hayatınızdan örnekler verin. Yani yazıyı zenginleştirecek bir şeyler olsun yazdıklarınız. “Çok güzel yazı olmuş.” veya “Kesinlikle katılıyorum.” tarzı bir şey olmasın. Ve çekişile katılmaya hak kazandınız. Bu kadar basit.

Ben de yukarıdakinin aynısını uygulayarak çekilişe katıldım. Ardından da maile gelen bildirimle şansımın yaver gittiğini, çekiliş sonucunda Zar Adam kitabını kazandım. Umutla kısa mailleşme sonucunda göredereceği adresi belirterek gün itibarı ile ( 05.11.2009 ) kargom elime ulaştı. Fazla uzatmadan, çekilişi uyguladığından dolayı Umut’a buradan tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum …