Maya Takvimine Göre: Kamış Burcu'ymuşum

Maya TakvimiBugün FriendFeed’de Halil’in feedi gözüme çarptı ve Maya Takvimi’ne göre burcumu merak ettim. Evet, başlıktan da anlaşılacağı üzere Kamış Burcu’ymuşum. Bu ne ya, Kamış :D:D Neyse, ardından Halil döktürdü de döktürdü. Yazdıklarını değişiklik yapmadan buraya koymak istiyorum :

Bugünde doğmuş olmak çok talihli bir durumdur. Eski Meksika mitolojisinde bu gün Tüylü Yılanın (Quatzelcoatl), yani ışık getiren Tanrının doğum günü olarak geçer ve tanrıların dünyaya indiği gün olarak bilinir. Bu günde doğanlar üretkendir. Toplumda lider olarak öne çıkarlar ve ebeveyn olarakta talihli ve bilge olurlar. Bu burcun insanları çok çocuk yapmaya eğilimlidir. Bu ebeveyn rolünü geniş aileleri ve toplum içinde ele alırlar. Dünyanın taşıyıcı sütunları gibidirler. Kamış gününde doğmuş insanlar biraz kapalı ve tutucu olabilirler. Bu onların hayatta öğrenmeleri gereken temel şeyi gösterir: esneklik. Başka insanlarla ilişkilerinde ve kendi zihinsel süreçlerinde esnek olmayı öğrenmek bu günde doğan insanların tutuculuktan dolayı yaşadıkları çatışmalardan sıyrılmalarını sağlayacaktır.

Kamış insanları aile ve yuvanın ruhsal özü, koruyucuları ve ışık rehberidirler. Risk alırlar. Öncüdürler. Güçlü prensipleri vardır. Sonuçlarla meşgul olan yetenekli konuşmacıdırlar. Rahatlamayı ve eğlenmeyi severmelerine rağmen yoğun işlerde çalışabilirler ve oldukça disiplinlidirler. Ne yapmaya seçerlerse o alanda üstün olurlar. Yeteneklerinin kaynağı bütünlükleri ve kişisel güvenleridir. Güç ve inanç temel değerleridir. Entelektüel ve/veya iyi eğitimlidirler. İnsanın doğasını anlamaya meyillidirler. Sağlam ve analitik olan Kamışlar, bütün ilişkilerinde huzur, barış ve uyum getirmeye çalışır. Bu burcun insanları müzareke alanında büyük yeteneklerle kutsanmıştır ve bu yetenek sık bir şekilde teste tabi tutulur. Kamışlar çok fazla takdir ihtiyacı içinde olurlar ve esnek olmayan bakış açıları ve yüksek beklentileri nedeniyle iş ve evlilik hayatlarında problem yaşayabilirler. Bu onların ilişkilerinde sevginin aşınmasına yol açabilir. Kamışın dersi bir bahçe hortumu gibi olabilmektir, çelik bir boru değil.

Kişilik: Popüler, bilgili, başarılı ve yetenekli. İlkeler için mücadele eder, bir dava insanıdır. Ona meydan okunduğunda buna karışılık verir. Temel engeli: İnatçı olmamak ve katı tavırlardan vazgeçmek. Çözüm: İnsan doğasını tanımak. Huzurlu ilişkiler yaratmak ve içsel güç ve çözülüm elde etmek için güçlü bir ilaçtır.

Gelelim kendi yorumlarıma. Gerçi Halil’e de aynı şeyleri söyledim ama olsun : Başlarda ” Tolumsal Lider ” kavramı var. Ya hani hiç öyle bir etkinlikte bulunmadım ben. Milleti gaza getirip de şunları şunları yapalım demedim şahsen. Ama şöyle bir düşününce yaparlar gibime geliyor. Bir diğeri de ” İnatçı olmamak ” kavramı. Ben çevremdekilerin söylediğine göre aşırı inatçıyımdır ki gerçekten de öyle. Bir şeyi kafama koydummu yaparım yani. Bundan başka gözüme çarpan terslik yok gibi, diğerleri ( Popüler, başarılı … :D ) genel olarak uyuyor … Teşekkürler Halil …